Koidupuna

Rahvatantsurühm Koidupuna koondab endas rõõmsameelseid ja energilisi rahvatantsijaid, kelle repertuaaris on pärimustantsud ja -laulud,
lavatantsud ning ringmängud. Koidupuna sündis aastal 2008 kui hulk Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoori liikmeid soovisid lisaks laulupeole ka tantsupeost osa võtta. Tantsimine oli Kalev Järvela juhendamisel aga sedavõrd vahva, et algsest ühekordsest plaanist on kujunenud kestev harrastus. Hetkel on aktiivseid tantsijaid üle 30.


Koidupuna on aktiivselt osalenud nii noorte, üld-, kui ka meeste ja naiste tantsupidudel, rääkimata kohalikest folkloorüritustest ja -festivalidest. Lisaks oleme Eestit esindanud erinevatel festivalidel Saksamaal (ESTO ja Bitburgi festival), Udmurtias (Hõimupäevad), Iisraelis, Slovakkias (Vychodna festival), Portugalis ja Soomes (Hollo ja Martta festival, Soome-Eesti tantsupidu ning Folklandia). Põnevamateks tantsuplatsideks on olnud kruiisilaev, reisirongi ja buss. Samuti on Koidupuna nähtud lausa muusikavideos!

Toredatel välisüritustel on meile tekkinud mitmeid sõprusrühmi: Iisrealis tantsurühm Al-Nour, Saksamaalt tantsuselts Beeksheepers, Soomest Hollolan Nuorisoseura ry, Itaaliast L Posagnot ning Portugalist Grupo Folclórico e Etnográfico de Granja do Ulmeiro.

Koidupuna esitab lava- ning folkloorseid kontserte. Samuti käime huvilistele folkloorseid tantse õpetamas.